Century Times

सीके राउत नेतृत्वको जनमत पार्टीबाट १८० भन्दा बढी पालिकामा उम्मेदवारी

सीके राउत नेतृत्वको जनमत पार्टीबाट १८० भन्दा बढी पालिकामा उम्मेदवारी

यही वैशाख ३० गते हुने स्थानीय तहको निर्वाचनमा जनमत पार्टीले १८० भन्दा बढी पालिकामा विभिन्न पदमा उम्मेदवारी दिएको छ । ती पालिकाका १ हजार २ सयभन्दा बढी वडा अध्यक्षसहितको उम्मेदवारी दर्ता गराएको जनमत पार्टीका केन्द्रीय महासचिव चन्दन सिंहले जानकारी दिए ।

मधेस प्रदेशको सबैजसो पालिकाका साथै प्रदेश नम्बर १ को उदयपुर, सुनसरी, मोरङसहितका केही पालिका, लुम्बिनी प्रदेशको अधिकांश पालिका र बागमती प्रदेशका केही पालिकामा गरी १८० भन्दा बढी स्थानीय तहमा मेयर, उपमेयर, अध्यक्ष, उपाध्यक्ष, वडाअध्यक्ष, वडा सदस्यसहितका पदमा उम्मेदवारी दर्ता गराएको जनमत पार्टीले जनाएको छ ।

०७४ को स्थानीय तहको निर्वाचनको बेला तत्कालीन स्वतन्त्र मधेस गठबन्धनको नेतृत्व गरेका डा. सीके राउतले ‘कोठली बाहर मत’ को अभियान चलाएका थिए ।

त्यसपछि अलगाववादको आन्दोलनलाई बिसाउँदै जनमत पार्टीको गठन र स्थापनासँगै सो पार्टीले उपनिर्वाचन अन्तर्गत एक गाउँपालिका अध्यक्षसहित ८ वटा वडामा उम्मेदवार खडा गरेको थियो । यद्यपि सो पार्टीका उम्मेदवारले पाएको मत निराशाजनक नै रह्यो ।

आसन्न निर्वाचनका लागि जनमत पार्टीले धेरै अघिदेखि तयारी गर्दै आएको थियो । जनमत पार्टीका महासचिव सिंहले सामुदायिक स्वराजका लागि प्रत्यक्ष लोकतन्त्रको अनुभूति गराउन आफ्नो पार्टी निर्वाचनमा होमिएको बताए ।

उनले यस निर्वाचनमा पार्टीका केन्द्रीय पदाधिकारी, केन्द्रीय सदस्य, प्रदेश समितिका पदाधिकारी र सदस्यहरु तथा जिल्ला पार्टीका पदाधिकारी तथा सदस्यहरु पालिका तथा वडा केन्द्रित भएर परिचालित रहेको जानकारीसमेत दिए । आफ्नो पार्टीले संगठन निर्माण तथा विस्तारदेखि बुथ परिचालन कमिटी र आन्दोलन परिचालन कमिटीसमेत निर्माण गरिसकेको उनको भनाइ छ । आसन्न निर्वाचनमा जनमत पार्टीको उपस्थिति र पकड निकै राम्रो रहेको दाबी गरे ।

उनले भने, ‘स्थानीय तहको निर्वाचन अघि नै हामी किसान आन्दोलनमा सक्रिय थियौँ, निर्वाचन आएपछि हामीले आन्दोलन र निर्वाचनलाई सँगै लैजाने योजना अनुसार पार्टी कमिटी, भ्रातृसंगठन, आन्दोलन परिचालन संगठन, बुथ परिचालन समितिलगायत विभिन्न कमिटी गाउँगाउँमा वडास्तरसम्म गठन गरिसकेका छौं, त्यसैले हाम्रो जित सुनिश्चित छ ।’

उनले आसन्न निर्वाचनमा ५० वटाभन्दा बढी पालिकामा जित हासिल गर्नेगरी जनाधार निर्माण र संगठन विस्तार गरिएको बताए ।

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 

भाषा परिवर्तन गर्नुहोस्

ट्याग्स

फेशबुक

विज्ञापन

विज्ञापन

फोल्लो गर्नुहोस्

Translate »